Co je technologie PDR

Technologie PDR (Paintless Dent Repair) je oprava důlků a promáčklin na karoseriích vozidel. Je prováděna speciálním nářadím za studena bez porušení původní barvy i laku. Technologie PDR je nekonvenční metodou, která se nejčastěji používá pro opravy karoserií vozidel po krupobití. Oproti konvenčním metodám (tmelení, broušení, lakování nebo výměny celých dílů), jsou náklady na opravu od 30 až 80% nižší, doba opravy se zkracuje z týdnů na hodiny, zachovává původní hodnotu vozidel a je 100% ekologická.

Využití technologie PDR

Nejlepší využití technologie PDR je pro opravy deformací tam, kde je potřeba zachovat původní nepoškozený lak a barvu, nebo je nežádoucí opravovat vozidlo konvenční metodou. Nejčastěji je technologie PDR využívána pro opravu poškozených vozidel mladších 5ti let, nebo u vozidel kde je žádoucí zachovat hodnotu vozidla, nebo původní lak.

Hlavní výhody technologie PDR

 • Rychlost opravy

  Drobné opravy již do 60ti minut.

 • Cena opravy

  Je o 30-80% nižší proti konvenční metodě.

 • Vozidlo neztrácí hodnotu

  Na vozidle je zachován původní lak i barva.

 • 100% ekologické

  Neničí životní prostředí.

Nejčastější příčiny deformací - opravitelné technologií PDR bez poškození laku

Krupobití nebo kaštany

Takto poškozená vozidla umíme opravit již za jeden pracovní den při zachování 100% kvality. Vždy záleží na rozsahu poškození. Obvyklá doba opravy je 1-2 pracovní dny.

Vandalismus

Poškození od vandalů bývá často většího rozsahu, např. prokopnuté dveře nebo blatník, prosednutá kapota, či dokonce prošlápnutá střecha. Ano, i taková poškození umíme opravit.

Sníh, led nebo větve

Pád sněhu ze střech budov, nebo pád větve, dokáží velmi poničit a zdeformovat téměř každou část vozidla.

Drobné škody

Nejčastější poškození jsou různé důlky a drobné promáčkliny z parkovišť u obchodních center, způsobené např. bezohledným otevřením dveří, neopatrným parkováním, nebo nárazem nákupního vozíku.

Užívané metody technologie PDR

Metoda vnitřní – vytlačování

Technologie PDR používá dvě základní metody opravy. Jednou z nich je metoda vnitřní nebo-li vytlačovací. Pro aplikaci této metody se používá speciální nářadí a nástroje. Zejména se jedná o vytlačovací páky a háky se kterými je možné proniknout téměř na všechna místa karosérie. Vhodnou pákou nebo hákem se přes vnitřní stranu karoserie vymačkává nerovnost do původního tvaru dílu.

Metoda vnější – vytahování

Druhou metodou technologie PDR je tzv. vytahování. Tato metoda se používá v případě, kdy není možné se k poškozenému místu dostat pákou nebo hákem z důvodu konstrukčního provedení daného místa karosérie, nebo v případě, když není možné zpřístupnit vnitřní část počkozeného dílu pro metodu vnitřní.

Pro vytažení nerovnosti se používá systém nalepovacích adaptérů (čepů) a reverzního kladiva. Čep je aplikován na poškozené místo pomocí speciálního lepidla. Po vytuhnutí lepidla je reverzním kladivem čep vytažen. Vzniklý výstupek je následně jemně zaklepáván přes speciální důlčík do původního tvaru dílu.

Tato metoda je však pomalejší a nelze ji použít na všechna poškození (např. na ostré zlomy a hrany).

Aby byl výsledek perfektní, tak se opravená místa zalešťují přípravky pro renovaci laku.

Mohlo by Vás také zajímat

 • Vše na jednom místě.

  Pokud byla poškozena i jiná část vozidla, vše opravíme nebo vyměníme u nás

  Opravy jsou u nás prováděny zcela kompletní. Máte-li tedy např. poškozené čelní sklo, kryty zrcátek, okení lišty apod., zajistíme potřebné náhradní díly a jejich odbornou výměnu provedeme my.

 • Neztratím záruku, když mám nové vozidlo?

  S námi neztrácíte zákonnou ani prodlouženou záruku.

  O svou zákonnou nebo prodlouženou záruku nepřijdete. Hlavním důvodem je legislativní úprava Evropské komise č. 461-2010 tzv. Bloková výjimka, která mj. jasně definuje, že záruční doba nesmí být vázána na opravy a prohlídky v značkových autoservisech.
  Každý poskytovatel služby, tedy i autoservis, je odpovědný za svou práci a nese odpovědnost za její kvalitu.

 • null

  Doživotní záruka na opravy technologií PDR

  Ano, pouze u nás dostanete na opravu technologií PDR bez poškození laku doživotní záruku.

  Vzhledem ke skutečnosti, že jsme za celou dobu svého působení od roku 2003 neměli žádnou reklamaci na opravu technologií PDR, rozhodli jsme se proto dát doživotní záruku na všechny námi provedené opravy technologií PDR bez poškození původního originálního laku.